ZEKİ AKSU ” HAKKIMIZ OLAN KULÜP BİNAMIZI GERİ İSTİYORUZ”

Beykoz1908 A.Ş. Kulüp Başkanı Zeki Aksu, Kulübün 113.Kuruluş Yıldönümünde Beykoz Stadı’nda bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda öne çıkan gündem maddesi ise son günlerde Beykoz Kamuoyunu meşgul eden Beykoz Spor Kulübü’ne ait binanın Belediye tarafından kütüphaneye çevrileceği açıklaması oldu.

Beykoz1908 Kulüp Başkanı Zeki Aksu’nun açıklamaları şu şekilde oldu…

” Beykoz Spor Kulübü’nün 113.kuruluş yıldönümünü olan 28 Eylül Günü düzenlemiş olduğumuz basın toplantısına katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

113 yıl…Dile kolay…İkinci meşrutiyetle yaşıt, Türk spor tarihinin asırlık çınarlarından biri olan Beykoz Spor Kulübünün. doğum gününü kutluyoruz.113 yıl…

Profesyonel liglerde, amatör liglerde gerek futbol gerek basketbol gerekse sporun diğer branşlarında binlerce mücadele… Bin bir emek ve çabanın biriktirdiği asırlık bir çınar.

Bizler Beykoz Spor Kulübü’nü yönetme onuruna sahip kişiler olarak almış olduğumuz vazifeden onur duyuyor, bayrağı yere düşürmemek ve her gün bir adım daha ileriye taşıyabilmek için canla başla çalışıyoruz.

Çok iyi biliyoruz ki kulüp başkanları, yöneticiler, belediye başkanları, , yerel yönetimler velhasıl kelam tüm makamlar gelip geçicidir. Esas olan kurumdur.

Beykoz Spor Kulübü olarak son yıllarda çok ciddi mali sorunlar yaşadık ve sorunları aşma yolunda çoğu kez gerçekten desteğine ihtiyaç duyduğumuz yapıları maalesef yanımızda göremedik.

Kalıcı ve istikrarlı bir gelir kaynağına sahip olmayan yapıların hemen her faaliyeti adı amatör olsa da profesyonelliğe dönüştüğü bir ortamda uzun süre ayakta kalması beklenemez.Beykoz Spor Kulübü maalesef böyle bir gelir kaynağına sahip değildir.

Geçmiş yıllarda ilçemizi yönetmek adına görev üstlenenlerin bu konuda gerekli ve yeterli adımları atmadıkları ya da atamadıkları herkesin malumudur. Ancak Beykoz Spor Kulübü’nün Beykozluların kalbindeki yeri sadece bir spor kulübü olarak görülemez. Beykozlu olmanın, Beykoz’da yaşamanın, Beykoz’a sahip çıkmanın yoludur kulübünle bütünleşmek…

Son günlerde Beykoz kamuoyunu meşgul eden tarihi kulüp binamız meselesine de bu çerçeveden bakılması gerektiğine inanıyoruz ve diyoruz ki; kim ne karar alırsa alsın tarihi kulüp binası Beykoz Spor’un malıdır ve eninde sonunda Beykozspor’un olacaktır.

Kararın yanlışlığını yumuşatma adına kütüphane veya başka bir bahaneye sığınmak bu süreci geciktirir ancak engelleyemez. Tarihi binanın bir bölümünün kütüphane olarak hizmet vermesine karar verilmesi bu yapının Beykoz Spor Kulübü tarafından kullanılması gerektiği doğrusunu ortadan kaldırmaz.Ayrıca konuyla ilgili hemen herkes tarafından çok iyi bilinmektedir ki 21.yüzyılın dijital olanakları sayesinde başta Milli Kütüphanemiz olmak üzere ulusal ve uluslararası kütüphaneler bina içlerine hapsolmaktan çıkmıştır.

Kütüphane olarak hizmet veren yapıların müdavimleri yok denecek kadar azalmıştır. Bu durumu değerlendirmek için âlim olmaya gerek yoktur.

Bir kez daha tekrar ediyoruz. Kütüphane ya da başka bir bahane yoluyla tarihi binamızın elimizden alınmasına seyirci kalmayacağız. Bu durum siyasi bir mesele değildir. Kendini Beykozlu olarak gören her aklıselim insan, hakkın sahibine teslimi konusunda hemfikirdir. Siyaseten birbirinden çok farklı konumda olan ve ilçemizin kanaat önderleri arasında bulunan pek çok kişinin sosyal medya paylaşımları da göstermektedir ki Beykoz halkı kulübüne ve 113 yıllık tarihine sahip çıkmaktadır.

Beykoz Spor Kulübü yönetim kurulu olarak Beykoz Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın’ı bir Beykozlu gibi davranmaya ve hakkı sahibine teslim etmeye devam ediyoruz.

Beykozlular var oldukça, Beykozlular sahip çıktıkça, Beykozlular yaşadıkça Beykoz Spor Kulübü de sonsuza kadar ayakta kalacaktır.

BEYKOZ SPOR YÖNETİM KURULU “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*