ÜMİT YILMAZ YAZIYOR…”BEYKOZ KULÜP BİNASI İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİM”

Beykoz 1908 kulübünde gündem bugünlerde eski kulüp binasının Beykoz Belediyesi tarafından kütüphane yapılmasına yoğunlaşmış durumda.

Gerek kulüp yönetimi gerekse taraftar grubu “Boğazın Yargıçları” tarafından sosyal medyada içinde bulunulan durum dakika dakika kamuoyuyla paylaşılmakta kulübün haklılığı taraflı tarafsız tüm kamuoyuna anlatılmakta.

Gelinen noktada Beykoz Belediyesini ikna çalışmaları sosyal medya üzerinden düzenlenen imza kampanyasıyla hız kazanmış durumda ve Beykoz 1908’e,sarı siyahlı renklere gönül verenlerde kampanyaya imza vererek sürece katkı sunmakta.

Doğma büyüme bir Beykozlu ve Beykoz 1908’e gönül veren bir futbolsever olarak kulüp binasının kütüphane yapılmasını uygun bulmadığımı söyleyeyim.

Orada onlarca yılın anısı var. Geçmişte belki yanlış bazı şeyler yapılmış olabilir. Bina metruk bir halde olabilir. Bence beyaz bir sayfa açılarak bu durum tersine çevrilebilir.

Yapılması gereken çok basit.

Binayı yeniden kulüp binası olarak düzenlemek ve Beykoz 1908 kulübüne emaneti teslim etmek.

Kütüphane konusunda çözüm yolu ise şöyle olmalı.

İlçemizin muhtelif mahallelerinde ( Yenimahalle, Çavuşbaşı,Kavacık, Anadoluhisarı, Kanlıca, Çubuklu, Paşabahçe, Gümüşsuyu, Beykoz merkez, Ortaçeşme, Tokatköy, Dereseki,Riva, Cumhuriyetköy,Elmalı vb. gibi) butik 100-150 m2 boyutlarında okuma ve bilgi evleri açmak. Bu sayede ilçe halkını mahallesinde bilgiyle ve kitapla buluşturmak. İlçemizde yaşayan öğrenci kardeşlerimizin kilometrelerce yol kat ederek değil kendi mahallelerinde kitapla ve bilgiyle buluşmalarını sağlamak. Bilgi evlerinde görev yapacak insanlara iş olanağı sağlamak ve az da olsa (en azından 50-60 kişi kadar) istihdama katkı sağlamak.

Bu sayede yapılan proje ile başta Beykoz 1908 kulübü,taraftarları olmak üzere mahalle halklarının, öğrenci kardeşlerimizin herkesin duasını ve teşekkürünü almak.

Beykoz gibi bir ilçe için ve belediye için bunlar yapılamayacak işler değil.
Bunun için karar almak ve bismillah demek yeterli.

Yeter ki o irade ortaya konsun.

Bu sayede hem Beykoz 1908 hemde Beykoz halkı kazansın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*