RÜZGÂRLIBAHÇENİN ASENALARI TARİHİ YENİDEN YAZIYOR!!!

Erkek futbolu hakkında kaç tane köşe yazısı yazdığımı inanın hatırlamıyorum. En son hatırladığım 300 civarındaydı.

Kadın futbolu hakkında birçok maç haberi yaptım ama yanlış hatırlamıyorsam bu yazı haricinde 2 yada 3 köşe yazısı yazdığımı hatırlıyorum.

Bu yazımızın konusu diğer kadın futbolu köşe yazılarımda olduğu gibi Beykoz ilçemizin sevilen kulübü Rüzgarlıbahçespor olacak.

2014 yılında kurulan ve federe olan kırmızı lacivert beyazlı Rüzgârlıbahçespor ilk yıllarında erkek futbolu üzerine faaliyet gösterirken birkaç yılın ardından kadın futbolu takımı da kurmaya karar verince acaba yapabilirler mi, bu serüven sürer mi diye kendi kendime az sormadım. Erkek futbolunun bile birçok zorluğu olduğunu düşündüğümde Rüzgarlıbahçe gibi ekonomik anlamda fakir insanların bulunduğu bir mahallede hemde kız çocuklarının futbol oynamasının çok yadırganacağını hatta uygun görülmeyeceğini düşünmedim değil açıkçası.

Bu kesinlikle böyle bir mahalle için alınan cesur bir karardı.

Pek çoğu daha 10’lu yaşlarının ortalarında 15-16 yaşında olan kızlar bu işe gerçekten yüreklerini koydular. Pek çoğu neredeyse hiç top oynamamış kızlar başta Genel Kaptan Bayram Taşkıranlar ve Özkan Baş hocanın büyük gayretleriyle mahalle muhtarı Sedat Altun’un da desteğiyle yavaş yavaş kendilerini göstermeye biz futbolcu hemde çok iyi futbolcu olacağız demeye başladılar. Antrenmanlar, antrenmanları kovaladı. Yeri geldi soğuk, sıcak, gece demeden haftada 3-4 antrenman yaptı Beykoz’un Asenaları.

Yavaş yavaş mahalle halkınında bu işe inanması ve desteğiyle bir, iki yılın ardından büyük bir aşama kaydedilerek TFF 3.lige katılma kararı aldı kulüp yetkilileri.

Derken TFF 3.Lig macerası başladı. Yeri geldi takım farklı mağlubiyetlerde aldı ama inancını hiç kaybetmedi.

Özellikle teknik direktör Özkan Baş ve Genel kaptan Bayram Taşkıranlar kendi evlerinden,ailelerinden ve çocuklarından fedakarlık yaparak, maddi, manevi olarakta kızların yanında yer alarak varlarını, yoklarını adeta ortaya koydular. Hergün taşın üstüne bir taş koyarak güzel bir ekip ve sinerji oluşturdular. Takım ilk zamanlarda aldığı farklı yenilgilere rağmen inancını hiç kaybetmedi. Asla yüzler yere düşmedi. Bunun bir sonu olacaktı. Daha çok çalıştı bu fakir semtin kızları. Talih onlarında yüzüne gülecekti. Emeklerinin karşılığını birgün mutlaka alacaklardı. Bu çalışmalar neticesinde her geçen gün aşama kaydederek beraberlikler hatta galibiyetler almaya başladı Beykoz’un cesur kızları. Bu galibiyetlerin ardından 15-16 yaşında kulüp çatısı altında futbola başlayan kızlar 18-19 yaşına gelip futbol olarakta seviye atlayınca neden 2.lige çıkmayalım hesapları başladı kulüpte.

Artık bir meydan okuma gerekiyordu. Kendine inananları ve maddi, manevi destek olanları daha fazla sevindirme zamanı gelmişti kırmızı lacivert beyazlı kulüp için.

Bu sezonun başında mutlak hedef 2.lige çıkmak olarak belirlendi.

Oynanan maçlar neticesinde kırmızı lacivert beyazlılar ilk bölümü liderlikle tamamlayarak 2.lige yükselme mücadelelerine katılım hakkı elde etti. Kulüp bu başarının ardından şampiyonluğu daha fazla dillendirmeye antrenmanları bu hedef doğrultusunda yapmaya devam etti.

Buraya kadar mükemmel bir şekilde gelen Rüzgarlıbahçespor inanıyorum ki bu inanç ve birliktelikle işin ikinci bölümünü de başarıyla tamamlayarak 2.lige yükselecektir. Başta teknik direktör Özkan Baş hoca ve kulüp başkanı Fatma Taşkıranlar olmak üzere herkeste bu inanç fazlasıyla mevcut. Onlar bu yola çıkarken inandılar. Mücadele ettiler ve bugünlere geldiler. Onlar inandıkça bizleri de inandırdılar.

Ben bir futbolsever, nacizane bir yazar olarak bu işin sonunun 2.lig olacağına canı gönülden inanıyorum. Özkan Baş hoca ve Rüzgârlıbahçespor’un Asenaları bu işi başaracak,tarihi yeniden yazacak ve bizleri de sevindireceklerdir. Yolları ve şansları açık olsun. Vurdukları gol olsun.

Yazı:Ümit YILMAZ
10 Mayıs 2022 Salı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*