BEYKOZ’DA ARTIK PROFESYONEL LİG HEYECANI YAŞANMALI !

Beykoz’umuzda özellikle futbol çok sevilen bir spor.

Kurulan 30 civarında kulüp bugün federe durumunda.

Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek 3 kulübümüz var.

Bunun yanısıra SAL,1AL ve 2.AL’de mücadele eden çok sayıda takımımız bulunmakta.

Ama profesyonel liglerde temsilcimiz maalesef yok.

Pandemi dolayısıyla yaklaşık 1 yıldır maç oynanmadığı gerçeği ortada bunu kabul ediyoruz fakat bu pandemi birgün mutlaka bitecek ve gündemimizden kalkacak.

Biz Beykozlu sporseverler olarak,

Beykoz takımlarını artık profesyonel liglerde görmek istiyoruz.

Beykoz 1908 mazisiyle,tarihiyle,taraftarıyla Türk sporunun en büyük kulüplerinden birisi profesyonel liglere en yakın 3 kulübümüzden birisi.

Profesyonel liglere çıkmasını şuan itibarıyla en çok istediğimiz kulübümüz aynı zamanda. Bu neredeyse ilçemizdeki futbolu seven her futbolseverin ortak kanısı.

Beykoz 1908 kulübümüz olur da herhangi bir nedenle profesyonel lige çıkmayı başaramazsa en azından bir kulübümüzü artık profesyonel liglerde görmek istiyoruz.

Önceliğimiz tabiki Beykoz 1908 ve Anadoluhisarı Idman Yurdu.

Ama bu kulüplerimizin haricinde diğer kulüplerimizden herhangi birisi de ilçemize profesyonel lig sevinci,heyecanı yaşatırsa buna da hayır diyemeyiz. Böyle bir lüksümüz yok.

Beykoz gibi 250 bin nüfusu olan bir ilçenin 10 yıldır profesyonel liglerde takımı yokken nüfusu 20-30 binlerde olan birçok ilçe hatta mahalle takımı TFF 2. 3.liglerde boy gösteriyor.

Tabi ki profesyonel ligi isterken bu tek başına kulüp yönetimi,takım yada taraftarla olabilecek birşey değil. Buna başta ilçe kaymakamlığı, belediye başkanlığı, ilçe spor müdürlüğü,ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve irili ufaklı ticari işletmelerinde destek vermesi şart.

Profesyonel ligi isterken bir planlama ve organizasyon gerekir. Bu iş öyle akşamdan, sabaha kadro kurarak olacak iş değil.

Uzun süreli düşünmek ve hedef koymak gerekir.

Bunun için ilçe yetkililerinin ve kulüplerinde içinde bulunduğu bir ekip oluşturularak geleceğe yönelik bir strateji belirlenmeli.

Bu doğrultuda kısa dönemde yapılacak çalışmalarla en azından bir kulübümüzün profesyonel liglerde mücadele etmesi için gereken neyse yapılmalıdır.

Sözün özü şu
“BEYKOZ’DA ARTIK PROFESYONEL LİG HEYECANI YAŞANMALI!!”

Ümit YILMAZ
13 OCAK 2021

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*